top of page

קורס המנטורים

קורס הנחיית קבוצות דרך האהבה

חוות טבע האדם, ניר צבי

קורס מרתק ופורץ דרך, המשלב לימודי עומק, תרגול חוויתי, פרקטיקום וליווי צמוד. הקורס מקנה מיומנויות וידע מקצועי להנחיית קבוצות טיפוליות. לבוגרים תוענק תעודת הסמכה.

ייחודו של הקורס טמון בגישות המשלבות מזרח ומערב, תראפיית "הכאן ועכשיו" וגיבוש מודל הנחיה ייחודי לכל סטודנט. הלכה למעשה, זוהי אינטגרציה חכמה בין התורות מסורתיות והפסיכותרפיה המערבית. באמצעותה נקבל ארגז כלים פרקטיים, אנרגטיים ומקצועיים, להעצמה אישית, פיתוח סדנאות ויצירת דינמיקה קבוצתית בריאה.

למי מתאים קורס הנחיית קבוצות?

✔️ הקורס מיועד לבוגרי "דרך האהבה" ולצועדים בדרך בעלי רקע בתראפיה ותהליכי מודעות עצמית.


✔️ לעובדים עם קבוצות א.נשים המבקשים להעמיק את הידע בבניית סדנאות והחזקת מרחב.


✔️ לתראפיסטים, מאמנים ומטפלים פרטניים המעוניינים לאפשר את מתנתם מעבר למרחב האישי/זוגי.


✔️ למנחי סדנאות המעוניינים לרכוש כלים טיפוליים להובלת קהילה אורגנית, ולשכלל מיומנויות הנחיה.


✔️ למעוניינים לעסוק בתחום, לרכוש מקצוע חדש ובריא לחיים ולתת את מתנתכם הייחודית לעולם.


בהלימה מלאה מיועד הקורס למגוון בעלי תפקידים ואנשי מקצוע מתחומים שונים, המעוניינים להנהיג קבוצות ולהתמחות בתחום הטיפולי, העסקי, הארגוני והחברתי, כגון: מנהלי צוותים, מנהלי שיווק, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, אנשי חינוך, מנחי קבוצות, מאמנים, מטפלים ועוד.


מעבר לכך מזמין הקורס את כל מי שרוצה לממש את הפוטנציאל החברתי שלו, מי שאוהב תקשורת עם אנשים ונהנה להופיע מול קהל, ומי שנמצא בצומת בחייו המקצועיים ושוקל לעשות שינוי - להעמיק את הידע הפורמלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות וליצור מתודות ייחודיות.

מקום ומועדי הקורס

השאירו פרטים למטה לקבלת הסילבוס המלא

מה אלמד ואקבל בקורס?

כוחה של הקבוצה והשימוש בעבודה קבוצתית הולך וצובר תאוצה, אם לפיתוח מיומנויות ברובד האישי-קבוצתי, אם כקבוצת חשיבה יצירתית או למטרה ארגונית ואם כקבוצת תראפיה לריפוי והגשמה עצמית. בעולם של ימינו נדרשים מנהלים, ראשי צוותים, יועצים ובעלי תפקידים אחרים, להוביל את אנשיהם להשגת יעדים ומטרות שהוצבו על-ידי הארגון, הקבוצה או עצמם. כדי ליצור דינמיקה קבוצתית יעילה, לעודד שיתופי פעולה פרודוקטיביים ולהוביל לצמיחה ולהשגת המטרות הרצויות בקבוצה, נחוצים כישורי הנחיית קבוצות בריאים, מקצועיים ופורצי דרך.


בקורס נתמקד במפגש של האדם והקבוצה עם מרחבי החיים, נפגיש בין הסטודנט לתשתיות ההנחיה ולהוויה הקבוצתית. נשלב התנסות בשיטות עבודה ייחודיות לצד פיתוח יכולות רפלקטיביות ואנטיליגנציה רגשית, המאפשרות למנחה הקבוצתי ליצור את האיחוד בין המשתתף והקבוצה ולהזמין את השותפים לקבוצה לחבר את מטרתם עם המסע אל תוך העצמי. כל זאת, בסביבה מבוקרת, הדרכה צמודה וליווי אישי.


יחודו של קורס המנטורים טמון בגישה כי הנחיית קבוצות בריאה, מקצועית ופורצת דרך, מקורה במנחה בעל תפיסת עולם מגובשת ואותנטית אתה הוא מזדהה. לכן איננו מלמדים הנחייה בגישתנו האישית, אלא עוזרים לסטודנט להגדיר את גישתו שלו ואת תפיסת עולמו, כמו גם להתעורר לחופש לשנותה לבריאות בכל רגע.


אנו עושים זאת דרך חשיפה לגישות העוסקות ברבדים השונים המתקיימים ב "כאן ועכשיו" האישי והקבוצתי כאחד, החל מרובד ההקשבה והשיח האותנטי, דרך ביטוי בתנועה, קול ויצירה הבעתית - וכלה בהשלכות הסמויות הממלאות את הקשרים הבין-אישיים וכוללים את הדינמיקה הקבוצתית הקלאסית, הפסיכולוגיה האישית של כל משתתף ותהליכי התפתחות רוחנית.

ארבעת רבדי ההכשרה בקורס

1. תראפויטי-טיפולי - דרך מעגלי המראות היחודיים של דרך האהבה (במעגלים דינאמיים ובמעגלי הקשבה) ותהליך המאסטרים אשר הותאם במיוחד למבנה הקורס, נציף את האתגרים המבקשים את תשומת הלב ב "כאן ועכשיו", נבריא ונברא עצמנו כבני אנוש ומנחי סדנאות בריאים לכל קבוצת עמיתים.


2. התנסותי-חוויתי - בכל אחד מהמפגשים נצלול במורד מחילת הארנב... למסתרי הנפש בתהליך חוויתי. בחלק מהמפגשים נחווה את התהליך, בחלקם ניצור את התהליך, ובאחרים ננחה את התהליך במתכונת חלקית או מלאה. בכל מפגש נופיע בתפקיד אחר, ע"מ לחשוף גוף-נפש-רוח, את הפוטנציאלים הקיימים בנו וללמוד את רזי ההנחיה על גווניה השונים.


3. עיוני-תיאורטי - אחת לכל מפגש שני, נלמד ונפנים באמצעות חוברת עבודה מקיפה ודוגמאות מהחיים, את כל הדרוש כדי ליצור תהליך בריא, מרפא ותומך עבור המשתתפים. החל משלב ההקשבה לתשוקת היצירה האישית שלנו, דרך יצירת ה- Setting/Setup, הפקת סדנה ושיווקה, וכלה בהעמקה בהנחיית הקבוצה ואחזקת המרחב באופן מקיף ומקצועי.


4. פרקטיקום & סופרוויז'ן - גן המשחקים בו נעבור וננחה את תהליכי העומק. נתרגל סימולציות הנחייה בהקשבה למרחב ובזמן אמת - בשיתוף, ברוטציה, בשתיקה, בחשיכה, בהפתעה... ונקבל משוב טיפולי ומקצועי על ההנחיה. בהמשך ניצור תהליך ע"ב הנלמד בקורס, בליווי והדרכה פרטנית של מנחה הקורס, אותו ננחה בסמינר סופ"ש.


*סמינרים ייחודיים - ארבעת התחומים בהם נעמיק בקורס: הליכת מלאכים - המאפשר הנחיית הליכות מיד בתום הקורס. 4 האלמנטים - כולל טקס האיניפי במושב אומץ עם השמאן תומר פיין. מיניות מקודשת - נפתח לרזי עולם הטנטרה תראפיה. הנחיות אישיות - המגבש את מודל ההנחיה הייחודי ונחתם בסופ"ש מדברי.

להיכרות, סילבוס והרשמה לקורס

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

עלות והרשמה

סופר מוקדם 5 נרשמים ראשונים: 12,950 ₪

מחיר מוקדם 5 נרשמים הבאים: 12,450 ₪

מחיר 8 נרשמים אחרונים: 11,950 ₪


*הרישום לקורס יעשה לאחר שיחת/פגישת היכרות עם אביב 054-3050100


הקורס כולל 140 ש"ל אקדמאיות.

התכנית בנויה במתכונת מפגשים שבועית בימי שני בשעות 19:30-22:30.

דרישות הקורס: נוכחות ב 85% מהשיעורים, השתתפות מלאה והגשת שיעורי הדרך.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת הסמכה להנחיית קבוצות מבית "דרך האהבה".

מנטורים ממליצים

🫶

ממליץ בחום גדול על קורס שבהחלט ולחלוטין החיל בי את התנועה לצעדים חדשים ואמיצים במסלול שרציתי ללכת בו כבר זמן רב... תוכנית המנטורינג הוא קורס מלמד ומאיר עיניים שטומן בחובו מתנות עצומות - פרקטיות להנחיית הקבוצה ותרפויטיות להנחיית העצמי. קיבלתי כלים, חוויות מעצימות ושיעורים לקריירה ולחיים. אם יש בכם את הקריאה, זהו מקום בריא ומקצועי לגדול דרכו. תודה לך אביב!!! 

אלון חיימוביצ'י

                                                  

🫶

אחד הדברים הייחודיים בקורס של אביב, בעיניי, הוא הדרך שבה אביב מעביר את החומר התאורטי. אביב מחייה את התאוריה ונותן דוגמאות מהדרך האישית שעבר כמנחה החל משלב בניית הקבוצה. מאוד התחברתי להסכמה של אביב להיחשף בקורס. על מנת שנוכל לקבל את התמונה האמיתית והשלמה, לגבי התהליך העמוק ובניית קבוצה, אביב לא דיבר רק על ההצלחות שלו ועל מה שעבד לו. להיפך, אביב עסק בקושי הראשוני וב- ""כישלונות"" והסביר כיצד אלו הביאו אותו ללימוד והתנסות עד למצב שבו הצליח לבנות קבוצה יציבה, מתפקדת ובריאה. זאת כאשר הוא תמיד חוזר ואומר שהוא כל הזמן בלמידה...

מבחינה פרקטית אציין את הפן הייחודי של הקורס, שעבורי באופן אישי היה מאתגר, אך לימים הבנתי את החשיבות שלו. אחד הדברים שאביב אפשר לנו להתנסות בו בקורס, הוא להתחבר לעצמנו ולקבוצה ולפעול מתוך מקום אותנטי, בשונה כנראה מבתי ספר אחרים של הנחיות קבוצות, שכנראה ייתנו לכם להתנסות דרך מתודה או שיעור שתלמדו ותתכוננו עליו מראש. כלומר, ההתנסות היא בקריאת הקבוצה, קריאת המצב המנטלי שלה, מה נכון לה וכדומה והכל בזמן אמת - בכאן ועכשיו. מבחינתי הייתה זו התנסות חשובה והכרחית. ממליצה מאוד על המנחה, על הקורס וכאמור על השיטה הייחודית.

נועה וינטר

                                                  

🫶

קורס הנחיית קבוצות מומלץ! לקורס הכשרת מנחי קבוצות הגעתי מתוך אמון מלא באביב. השתתפתי ברוב הסדנאות בהנחייתו. למרות שלא היו לי ציפיות מיוחדות, חיכתה לי הפתעה ענקית ומתנה אף יותר גדולה. כל שיעור היה בנוי מ 2 חלקים: חלק תאורטי, בו אביב העביר חומר מקיף על עולם התראפיה וטכניקות טיפוליות מזרמים שונים, החל בפסיכולוגיה מערבית קלאסית ועד למדיטציות בודהיסטיות, מפסיכודרמה ועד כלי ה- NLP, בהם הוא משתמש. החלק השני של כל שיעור, היה מוקדש ליצירת סילבוס מדויק לקבוצה ולהנחיה. כולנו התנסינו ביצירה ובהנחיה בכל שיעור. חווינו את זה ממש הלכה למעשה. בפעם הראשונה יכולתי להרגיש איך זה להנחות קבוצה. הבנתי והרגשתי מה עומד מאחורי הקלעים של סדנה, איך היא מתחילה, מתפתחת ומסתיימת, איזה סוגי קבוצות יש, כיצד מתפתחת הקבוצה, אילו קשיים עשויים להיווצר ואיך להתגבר עליהם. נהניתי מכל שיעור ושיעור, ואני מרגישה שרכשתי ארגז כלים, המכיל כלים שמתאימים לכל סיטואציה. ממליצה על הקורס הזה, לכל מי שיש בו קריאה לעסוק בהנחית קבוצות בכל תחום, זהו קורס אוניברסלי. תודה על האפשרות שניתנה לי.

אירה רומנצ'ישן

מנחה הקורס

אביב שטרית – מפתח שיטת "דרך האהבה" לריפוי והגשמה. חוקר קבלה, זן בודהיזם, קוסמולוגיה סינית, טנטרה ומיניות, מכאניקת הקוואנטים וחכמת הניסיון שבטבע. מאמן הוליסטי, מנחה קבוצות תראפיה ומדריך מדיטציה.


הקורס מלווה ע"י צוות מנחים מיומן, הנותן מענה לכל צורך שעולה, מהווה לב מכיל ועוגן תומך - מוזמנים לפגוש אותנו לב אל לב.

מנחה וצוות הסדנה

עלות והרשמה

סופר מוקדם 5 נרשמים ראשונים: 12,950 ₪

מחיר מוקדם 5 נרשמים הבאים: 12,450 ₪

מחיר 8 נרשמים אחרונים: 11,950 ₪


*הרישום לקורס יעשה לאחר שיחת/פגישת היכרות עם אביב 054-3050100


הקורס כולל 140 ש"ל אקדמאיות.

התכנית בנויה במתכונת מפגשים שבועית בימי שני בשעות 19:30-22:30.

דרישות הקורס: נוכחות ב 85% מהשיעורים, השתתפות מלאה והגשת שיעורי הדרך.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת הסמכה להנחיית קבוצות מבית "דרך האהבה".

חוות דעת Google

להיכרות, סילבוס והרשמה לקורס

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

bottom of page