top of page
  • תמונת הסופר/תאביב שטרית

איך בוחרים בן זוג לחיים

בחירת בן זוג לחיים משותפים ויצירת תא משפחתי, אינה עניין מקרי. למשיכה ולכימיה ישנן מספר הסברים פסיכולוגיים רציונאליים.


הבנת המשמעות האישית שלהם עבורנו, תשכין שלום בין הזכרי והנקבי שבנו וכך תחזק את יכולות הריפוי וההגשמה במערכות היחסים שלנו. בדיוק מכאן נתחיל לזמן את בני הזוג הבריאים לחיינו.


בני זוג לחיים רק לכאורה נבחרים במודע. למעשה זהו תת המודע, המשפיע העיקרי על הבחירה. זו גם הסיבה שלאחר חודשי ירח הדבש, אנו מתחילים לתהות, מדוע בחרתי דווקא בבן זוג זה?!


שאלה שנכון לשאול כבר עכשיו, בעיקר אם אנו מבקשים ליצור זוגיות בריאה, או להבריא את הזוגיות הקיימת...


קורס המאסטרים
סיוון ועמי - קורס המאסטרים מח' 21

5 הסיבות לבחירת בן זוג לחיים

1. בראש ובראשונה מזכירה לנו המשיכה לבן הזוג, את המשיכה לאחד מהורינו, או למי שטיפל בנו בילדות. בפועל היא נוצרה כדי שנוכל לרפא פצעי ילדות הקשורים לאותה דמות סמכות, באמצעות שחזור אהבתינו אליה והאפשרות לזכות באהבתה כלפינו.


2. ההסבר השני על שני צדדיו, נגזר מהאנרגיה הזוגית שהייתה בין הורינו ולה נחשפנו בילדות. היה ונחשפנו לזוגיות בריאה בין ההורים, נמשך לבני זוג שיאפשרו לנו לשחזר את אותה זוגיות מיתולוגית. כמובן שגם ההפך נכון…


3. אנו מזמנים לחיינו בן זוג שיאפשר לנו ליצור ולספק לילדנו תא משפחתי בריא ואנרגיה הורית מכילה ותומכת. לרוב מבוסס האידאל על הילדות שחווינו בבית הורינו ולחילופין על הילדות שלא חווינו ואנו מבקשים שיחוו ילדינו.


4. אנו בוחרים בן זוג המאפשר לנו להמשיך את אורח החיים הנוח והמוכר לנו. יתרה מכך, לעתים נאמין כי בכוחה של הזוגיות הזו, להעצים את תחושת הביטחון והנוכחות שלנו בחיים.


5. אנו נמשכים לבן זוג המשלים אותנו ואף מוסיף לאישיות שלנו, ע"י תכונות אופי ויכולות הקיימות אצלו ופחות אצלנו. זאת על מנת לזכות בעזרתו למימוש התשוקות והחלומות שלנו.


אם כן, בן הזוג שנבחר עשוי לשקף לנו במידה רבה את אחד מהורינו או את שניהם, על המאפיינים והתכונות שאהבנו וגם על אלה שמהם נפגענו וסלדנו. אלו שפצעו אותנו בעבר, או שהיה לנו חסך מהן.


בן הזוג בהכרח יחזיר אותנו למחוז ילדותינו ולעיתים יגרום לנו להרגיש כמו בן/ת שלו/ה. כמובן שגם ההיפך נכון ולעיתים נרגיש כאילו אנו הורים לילד/ה.


מסקנה נוספת מהכתוב, היא שנוחות ובטחון, לצד התפתחות והגשמה עצמית, בהכרח ידורו בכפיפה אחת ברשימה "הלא מתפשרת" של תת המודע, וישפיעו על בחירת בני הזוג.


חשוב! איננו בוחרים בהכרח במי שיעשה לנו טוב, אלא במי שייתן לנו הזדמנות לרפא את עצמנו בהקשר ישיר לילדות שלנו ולמי שאנו היום.


מודעת עצמית ותקשור הצרכים האותנטיים שלנו, תאפשר התפתחות בריאה ונעימה, לנו ולבן/ת הזוג כאחד.


סיכום והזמנה לזוגיות בריאה

הבנת 5 סיבות אלו לעומק ויצירת בהירות באשר להשפעתן הייחודיות עלינו, מסבירות מדוע אנו ממגנטים לחיינו שוב ושוב את אותם בני הזוג? ומדוע אנו בוחרים לבסס לאורך שנים, קשר זוגי מסוים על פני קשרים אחרים?..


חקירת הסיבות הללו בהקשר האישי, לאור שיקופים מקצועיים במרחב חוויתי-קבוצתי, כגון סדנת התהוות - זוגיות ויחסים ו- קורס המאסטרים, תאפשר תהליך בריא בתודעה ולברוא זוגיות דרך האהבה.

184 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


סדנאות וריטריטים קרובים

התהוות - שפע והגשמה

ריטריט מפנק, מעצים ומעשיר

ריטריט מדיטציה משולב תראפיה חוויתית וסופ"ש מגשים חלומות! נלמד את חוקי היצירה האוניברסלים, נחשוף את מארג הפוטנציאלים האישיים להגשמת היעוד ונעשה גלים, אהבה וחיים.

📅   סופ"ש 27-29/6/24

🌍   מרכז ימי, קיסריה

התהוות - שפע והגשמה

סמינר 4 האלמנטים

מסע קבוצתי לתוככי החיים

טקס סווטלודג' מסורתי מרפא וסדנת העצמה אישית, דרך ארבעת האלמנטים המרכזיים בטבע: אש, אדמה, מים ואוויר. בהנחיית אביב שטרית, צוות המאסטרים והשמאן תומר פיין.

🌍   חוות האדם וגנו, מושב אמץ

📅   יום ראשון 21/7/24

סמינר 4 האלמנטים

כנס דרך האהבה ה- 8

נופש מפנק, אינטימי ואיכותי!

מתנה מושלמת לטו באב לזוגות ולפנויים פנויות. סדנאות זוגיות, ריטריט מדיטציה עדין וסופ"ש מרפא. כל זאת מבלי לוותר על ה- Fun חופש, גלים וים, מפגשי לב והמון אהבה.

📅   סופ"ש טו באב 15-17/8/24

🌍   מרכז ימי, קיסריה

כנס דרך האהבה ה- 8

Google חוות דעת

לשיחת היכרות והכוונה

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

bottom of page