top of page
  • תמונת הסופר/תאביב שטרית

עיצוב הבית לפי הפנג שואי

כאשר אני נשאל מהו פנג שואי, תשובתי קצרה וממוקדת: ניתוב אנרגטי לריפוי והגשמה, דרך תכנון ועיצוב מרחב המחייה. כמובן שהשאלות הבאות לא מאחרות להגיע. מהו הכח הטמון במרחב שלנו? כיצד הוא משפיע עלינו? ואיך ניתן לנתבו לבריאות?


עיצוב הבית לפי הפנג שואי
עיצוב הבית לפי הפנג שואי


הזמן לפי הפנג שואי

בעולמנו בו קיים מימד הזמן, מצויים החומרים הסובבים אותנו בתנועה ושינוי מתמיד, פנימי וחיצוני כאחד. על השינוי הפנימי מעידה תנועת החלקיקים באטום, ועל השינוי החיצוני מעידים הגשמת תכליתו ותהליך התכלותו של החומר לאורך זמן קיומו. לכן אין דבר קבוע בעולמנו – הכל משתנה, כל הזמן.


המקום לפי הפנג שואי

כיום ידוע לנו כי השפעתה של כל אנרגיה, במידה כזו או אחרת, היא אין סופית. מכיוון שאמצעי החישה שלנו מזהים שלושה מימדים במרחב, יוצרת הגדרת האנרגיה בחומר את האשליה שהחומרים נפרדים אחד מהשני. בפועל השפעת החומר על המרחב, כמו גם האנרגיה המוגדרת בו, היא אין סופית. לכן אין דבר נפרד בעולמנו – הכל אחד, בכל מקום.


המסקנה המתבקשת היא, שכל חומר הוא אנרגיה במהותו. לכן כל פרט במארג היקום, משפיע על המארג כולו ומושפע ממנו בכל זמן ובכל מקום.


השינויים החלים בטבע ממקום למקום ומזמן לזמן, מתרחשים בשאיפה לאיזון והרמוניה. זו דרכו של הטבע בהשפעת מנגנונים שונים. כגון: חוק המשיכה (דומה מושך דומה) המקביל לכוח הכבידה, חוק הכלים השלובים הפועל ע“פ עיקרון המאמץ המזערי בטבע וכד‘. כל האמור חל גם על הטבע האנושי.


השפעת האדם על הסביבה

האופן בו בחרנו לעצב את מקום המחייה שלנו, נמצא בהלימה עם התודעה שלנו. לכן ניתן ללמוד רבות על מי שאנו דרך התבוננות בביתנו.


השפעת הסביבה על האדם

כל פרט בסביבת המחייה שלנו מקבל פרשנות ע"י התדרים הקיימים ברובדי התודעה שלנו ומשפיע עלינו בהתאם. אם כפרשנות אישית לקיום – מתת המודע, אם במודע ואם באופן אבסולוטי ביקום – מעל המודע.


המרחב מסודר ומכיל פריטים המעכבים את ההתפתחות שלנו וכאלה התומכים בה. מחד חוסר מודעות להשפעות המרחב אינן ממצות את הפוטנציאל הגלום בו ועלולות להביא לדעיכה. מאידך דרך הפנג שואי ניתן להכיר את האנרגיות המשפיעות עלינו במרחב. כך נוכל לנתב אותן באופן שיתמכו בבריאות, זוגיות, משפחה, קריירה וכד'.


לימוד הדינאמיקה והמחזוריות בטבע, ההבנה כי חיי האדם שזורים בו וההכרה כי החומר הוא אנרגיה במהותו, הם הבסיס. הם המאפשרים לנו להבין מדוע העיסוק בתורה הנתפסת כ"רוחנית" במהותה, הוא מאוד פרקטי.


ע"פ מאפייני החומר, כגון: צבע, צורה, הרכב כימי, גימור (טקסטורה), גיל וגודל, מבחין הפנג שואי בין אנרגיות שונות בטבע. כך ניתן לחלק אותן לקבוצות בעלות השפעה אמפירית, כגון: יין ויאנג, חמשת האלמנטים, 8 הטריאגרמות וכד'.


אבחון האנרגיות במקום והבנת השפעתן על בני המקום, הוא השלב הראשון. אחריו חושף יועץ הפנג שואי דרך תשאול את ההשפעה הייחודית לה זקוק כל אחד מהם. כך נבחר השינוי שנכון להכיל במרחב, לטובת האיזון האנרגטי והתפתחותם של החיים בו.


השינוי נעשה דרך ניתוב האנרגיות באמצעות שינויים שונים במקום. בפועל מזמין היועץ את בני המקום לשחרר ולנכס חפצים שונים, להזיז אחרים, לצבוע קירות ואלמנטים, לשנות תנאי תאורה וכד'. גם דיירי המקום לוקחים חלק בשינוי, ולכן כיווני שינה וישיבה חדשים ומעבר לאזורים תומכים הם מנת חלקו.


לסיכום

הפנג שואי מאפשר לנו למצוא ולמצות את הפוטנציאל הטמון במרחב המחייה, ליצור קרקע פורייה להתפתחות מכל סוג שהיא ולשפר את איכות חיינו בכל רובדיהם וללא יוצא מן הכלל.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

סדנאות וריטריטים קרובים

התהוות - זוגיות ויחסים

דרך הטבע לזוגיות בריאה

ריטריט מומלץ וסדנה לזוגות ולפנויים פנויות. סדנת אהבה למבקשים להבריא את מערכות היחסים ולרכוש כלים למגנוט וטיפוח זוגיות בריאה ויחסים הרמוניים.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   סופ"ש 7-9/3/24

התהוות - זוגיות ויחסים

סמינר 4 האלמנטים

מסע קבוצתי לתוככי החיים

טקס סווטלודג' מסורתי מרפא וסדנת העצמה אישית, דרך ארבעת האלמנטים המרכזיים בטבע: אש, אדמה, מים ואוויר. בהנחיית אביב שטרית, צוות המאסטרים ורחלי שלג.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   יום שלישי 19/3/24

סמינר 4 האלמנטים

קורס המאסטרים

התפתחות אישית דרך האהבה - מח' 34

קורס התפתחות אישית מעמיק המשלב לימודי מדיטציה, תראפיה חוויתית וחניכה אישית. תכנית התמחות ברזי האהבה להשבת הסמכות הפנימית, תקשורת מקרבת, ריפוי והגשמה עצמית.

🌍   ערב פתוח יום שני 15/4/24

📅   חוות טבע האדם, ניר צבי

קורס המאסטרים

Google חוות דעת

לשיחת היכרות והכוונה

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

bottom of page