top of page
  • תמונת הסופר/תאביב שטרית

איך לקבל החלטה נכונה לחיים

"קל לנצח עם יד חזקה, החכמה לנצח עם כל יד שיש לך!"

באחד מרגעי השבר היותר קשים בחיים שלי, כשבין היתר התלבטתי אם להמשיך במשרד האדריכלים או לעסוק בתראפיה, קראתי שהחיים הם מסע הזכרות במה שהנשמה כבר יודעת.


במהלך השבוע הבא, הרגשתי שכדי להיזכר באמת, לא משנה איזה קלפים יש לי, לא משנה במה אבחר, אלא שאקבל את ההחלטה מעומק הנשמה. הבנתי שכך או אחרת לא אוכל להימנע מהחיים שנועדו לי ומקשת הרגשות, גם המפחידים ביותר שאולי בסיבוב יחכו לי.


בשבועות האחרונים אני נפגש ומשוחח עם המון מתלבטים, בנוגע לקבלת החלטות מהותיות לחיים. זה ממש טבעי ובסדר שבעת הזאת אנו מרגישים שאין לנו "קלפים טובים" ושיש דילמות עמוקות בנוגע לחיים, בזוגיות, מערכות יחסים, עבודה, מגורים, חברים.... להלן המתכון שלי מזה 18 שנים - איך לקבל החלטה נכונה לחיים, בשלושה שלבים.


קלפים טיפוליים בקורס המאסטרים
לא משנה איזה קלפים יש לך כרגע

איך לקבל החלטה נכונה לחיים

1. "הרפו ודעו"

דוד המלך מכוון אותנו להרפות, בספר תהילים. המהדרין, מדיטציה מתרגלים. את ההחלטה הנכונה, לא נדע מראש ולא נקבל מהראש המותנה שלנו. לכן בשונה מההיגיון המערבי, פשוט נרפה ממה שיקרה. הדרך היחידה למוסס את הפחד מהשינוי, היא להרפות מההתנגדות ולפגוש את הפחד פנים אל פנים.

 

נכון, לשחרר שליטה זה מפחיד לכשעצמו. עם התרגול והאימון, מתפתח בנו האמון, מתרחבת בנו השלווה והתשובה בלב נחשפת ומתגלה. כאשר אנו מרפים ומאטים את הקצב עד כדי לדומם מנועים, נפגוש באותנטיות את מה שהכי מבקש מאתנו תשומת לב. כל הרגשה מודחקת שעד כה חששנו להרגיש, נוכחת מעל פני השטח.


אט אט אנו מרגישים יותר בנוח איתה, לומדים אותה והופכים אחד איתה - וזה עניין הידיעה בזכות ההרפיה. אנרגייה שהשקענו בהדחקה, הופכת לאנרגיית חיים! ואנו ממקור של הפרדה, מתהווים למקור אחד לריפוי והגשמה. 

 

2. "בכל דרכיך דעהו"

מזמין אותנו בנו, שלמה המלך בספר משלי. זה לא סוד שבכל רגע נתון, יש אינסוף דרכים ואפשרויות. כשהתנאים לא מרגישים תומכים, זה עשוי לבלבל ולהכניס אותנו לקיפאון אל מול ההחלטה. קל לנצח עם יד חזקה, החכמה לנצח עם כל יד שיש לך! ובמילים אחרות, "בכל דרכיך דעהו". מאז ועם כל יד שיש לי, אני נענה לקריאה, לא למרות האתגרים, אלא בזכותם.


הפריצות הגדולות ביותר בחיים, מגיעות כאשר אנחנו על סף משבר. זה אומר שלצד ההזדמנות, רבים מאתנו לא זוכים ליהנות מפירות האחדות ואהבה, בשל הפחד מהאתגר והלא נודע. כדי להתמודד עם המציאות, בוחרים להשתמש בכלים המוכרים והמיושנים מהעבר, במקום לקבל הכוונה חדשה לדרך.


בכל דרכך דעהו, הווה אומר שלא משנה עד כמה הדרך קשה, לא התבלבלתי ואני צועד בנתיב שלי. מכאן להיזכר באחד שאני-שאנו-כולנו. זהו הרגע שבו דעתנו צלולה (ע"ע נירוואנה) ואנו פתוחים לקבל החלטה שעליה לא חשבנו קודם לכן או שלא הרגשנו נכונים איתה, כפי שאנו מרגישים כרגע.

 

3. "ובחרת בחיים"

מצווה אותנו ה "אחד", בספר דברים. אחד מסודות הפסוק הוא לקבל את ההחלטות שלנו, מתוך התמסרות לעץ החיים. כלומר מתוך ראייה רחבה של החיים בכללותם, כאחד ובלי יוצא מן הכלל. לא מספיק לקבל את ההחלטה כאשר אני שלם עם עצמי, אך אינני רואה את השלכות ההחלטה על מי שסביבי.


ההחלטה הנכונה על פרקיה וסעיפיה השונים, תומכת בנו, רק כאשר היא תומכת בכח החיים כולם. בדיוק מכאן תהיה התרומה שלנו לחיים בריאה ואנו בהכרח נקבל את התמורה בחזרה.


שלושת השלבים אפשרו לי בימים ההם לעבור מסע של התהוות מחדש. עד מהרה הבנתי שלבלות את ימי על המחשב בשרטוטים במקום לפגוש אנשים, תהייה בחירה פחות נכונה לחיים. מעומק הנשמה נחשפתי למי שאני, למתנה שבי ובחרתי בתראפיה ואהבה כדרך חיים.

 

מאז עברו 18 שנים ודרך האהבה הפכה מכון כושר לרבים, ליציאה ממצב של "התגלגלות" וכניסה למצב של יצירה אחראית, של בריאה! מבחינתי זוהי דרך המכשירה להיות המטפל והמאמן הטוב ביותר עבור עצמך ולא משנה איזה קלפים כרגע יש לך.


אם מרגיש לכם לעשות את הדרך הזאת, יחד עם המחזור הקרוב של קורס המאסטרים, בתהליך חוויתי ומרגש מאוד! בהרפתקה פנים אל פנים, אנחנו אוטוטו מתחילים. מתלבטים? הרפו ודעו ;) ומוזמנים להתאהב בחיים...

פוסטים אחרונים

הצג הכול

סדנאות וריטריטים קרובים

התהוות - זוגיות ויחסים

דרך הטבע לזוגיות בריאה

ריטריט מומלץ וסדנה לזוגות ולפנויים פנויות. סדנת אהבה למבקשים להבריא את מערכות היחסים ולרכוש כלים למגנוט וטיפוח זוגיות בריאה ויחסים הרמוניים.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   סופ"ש 7-9/3/24

התהוות - זוגיות ויחסים

סמינר 4 האלמנטים

מסע קבוצתי לתוככי החיים

טקס סווטלודג' מסורתי מרפא וסדנת העצמה אישית, דרך ארבעת האלמנטים המרכזיים בטבע: אש, אדמה, מים ואוויר. בהנחיית אביב שטרית, צוות המאסטרים ורחלי שלג.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   יום שלישי 19/3/24

סמינר 4 האלמנטים

קורס המאסטרים

התפתחות אישית דרך האהבה - מח' 34

קורס התפתחות אישית מעמיק המשלב לימודי מדיטציה, תראפיה חוויתית וחניכה אישית. תכנית התמחות ברזי האהבה להשבת הסמכות הפנימית, תקשורת מקרבת, ריפוי והגשמה עצמית.

🌍   ערב פתוח יום שני 15/4/24

📅   חוות טבע האדם, ניר צבי

קורס המאסטרים

Google חוות דעת

לשיחת היכרות והכוונה

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

bottom of page