top of page
  • תמונת הסופר/תאביב שטרית

הדרך אל האושר

נושא ה "אושר" עשיר בקלישאות ונתפס לרבים מאתנו כשטחי וחבוט. מעל לכול, נראה כי ה "אושר" הוא מושג שאינו ניתן להגדרה אובייקטיבית. חיטוט קצר בגוגל, חושף המון סמיילים, ילדים מחייכים ואנשים קופצים.


המסקנה המתבקשת למחפש המצוי, היא שכדי להיות מאושר, עליו לשים בצד את הדאגות והעבודה, לעזוב את החיים המוכרים, לטפס על הר גבוה ולקפוץ כמה שיותר גבוה.


לקפוץ גבוה - מאשר אותי?
לקפוץ גבוה - מאשר אותי?

השאלה שהתרחבה בי לנוכח המראות הללו, הייתה מדוע אין ולו תמונה אחת של אדם השקוע בעבודתו, או זוג שמשוחח בסלון ביתו, וכיצד בדיוק משפר האתגר על כח הכבידה, את הסיכויים שלי להיות מאושר?!


מי שיעיין במה שכתבתי אודותי ב 2007, יגלה את הפסקה המיוחסת לחיפוש אחר האושר, בתקופה המאתגרת בחיי. שתי אמונות שכיחות שהטעו אותי בעבר, הן שכדי להיות מאושר הייתי צריך לפתור את כל בעיותיי ולממש את כל חלומותיי. זהו הציטוט מאותה תקופה:


"רגעי אושר בפרק זה של החיים בקושי זכורים לי וגם אם הופיעו התכלו כלא היו. דבקתי בדרך רק משום שהאמנתי כי בסופה אהיה מאושר. אך המוזר היה שדווקא ברגע המיוחל, בו למיטב הבנתי היה לי הכל: אישה, שתי בנות נפלאות, בית, תואר אקדמי ועבודה עצמאית מכובדת ומכניסה, מאושר לא הייתי וזה בלשון המעטה. שאלות כגון: אם לפי אמונותיי, הגשמתי את כל שהייתי צריך – מדוע אינני מאושר? מה עוד עלי להשיג? היכן טעיתי? היו רק חלק מאלו שהעסיקו אותי באותם הימים."


האם קיימת דרך בה כל אחת ואחד מאתנו יוכל להיות מאושר בדיוק כפי שהוא?

כלומר האם אפשר להיות מאושר עם כל הבעיות שטרם נפתרו והחלומות שטרם הוגשמו? מבלי לעזוב את החיים המוכרים? האם אפשר להיות מאושר ברגע הזה ולא רק כאשר נשיג את שרצינו? – התשובה החד משמעית היא: כן!

"אני מאושר - זו אינה הצהרה נסיבתית אלא בחירה הווייתית", כתבתי לפני עשור וחצי בחוברת קורס המאסטרים, וזה כל כך נכון עבורי ועבור רבים גם היום.


כל דבר שאנו חושבים, אומרים ועושים, קורה מסיבה אחת ויחידה - אנחנו פשוט רוצים להיות מאושרים. כל פעולה שאנו מבצעים במודע או שלא במודע, נעשית במטרה לגרום לנו תחושת עונג והרגשת אושר, או להרחיק מאתנו תחושת כאב והרגשת סבל.


ככל שנאמין כי המטרה שתביא לנו אושר היא נשגבת יותר, כך הוא ירחק מאתנו. כאשר תשתחרר האמונה כי האושר מותנה בסיבה או תוצאה מסוימת, נחייה דרכו יותר. האושר אינו מותנה בדבר - האישור לקיום קיים מעצם היותנו. לכן אין זה משנה מה נהייה, עם מי נהייה, היכן נהייה, או מה יהיה לנו.


האושר, כשמו כן הוא: מתן אישור למציאות חיינו כפי שהיא.

סוד האושר טמון בקבלה מלאה של החוויה הנוכחית והמהדרין יוסיפו - אהבה. אין זה משנה איזו הרגשה אנו מרגישים כרגע ואפילו אם היא בקורתית או שיפוטית - פשוט אשרו אותה. תנו לה מקום ותראו אותה כפי שהיא. כפי שאתם ברגע זה.


הקבלה והאהבה במקום ההתעלמות והנטישה, הם שעושים את ההבדל . כך אנו מאשרים את חווית המציאות ואת עצמנו כאחד. זהו האימון הדרוש על מנת לאפשר לאושר לקרום עור וגידים במציאות החיים. ככל שנתאמן יותר ובעיקר בעיתות משבר, נגלה עד כמה צדק אינשטיין באומרו כי "בלב בקושי שוכנת ההזדמנות".


חשוב לי להוסיף כי האושר - האישור הנוכחי, אינו זה סותר שום כוונה או יעד בחיים, ואינו מונע מאיתו לשפר את המצב או לכוון למקום חדש. נהפוך הוא! באמצעות הקבלה ודרך האושר, ברור יותר ונעים יותר לצעוד בדרך אל היעד.


אושר ואהבה עצמית
אושר ואהבה עצמית

הדרך אל האושר ב 7 שלבים

*לא לנשים בלבד ומהסעיף השלישי זה קצת פחות רוחני 😉


1. שתפי את עצמך במה שעובר עליך ואם אפשר בקול רם. השתמשי בלקסיקון רגשי. הסכימי להקשיב לעצמך, בלי לענות ובלי לתת עצות.


2. הפסיקי לדבר, שבי בשקט והתמקדי בנשימות. בעיקר בכל פעם שתשומת הלב מוסחת ממחשבות. מינון: פעם ביום, כל יום.


3. תאהבי את הגוף שלך בדיוק כמו שהוא. את הבטן, את הקמט ואת הצלוליט – זה מה שהופך אותך מעוד בובה, למלכה אחת ויחידה.


4. מותר לך לגור בבית המרגיש גן עדן. התחילי לחלום אותו, לצייר אותו וליצור אותו. לא, את לא חייבת לעבור דירה – גן עדן הוא מצב תודעה.


5. דעי מה את מכניסה לגוף שלך. בחרי רק באוויר טוב. בחרי רק במזון בריא. ועשי הכל כדי שמערכות היחסים שלך, יהיו מכילות ותומכות.


6. שאלי את עצמך: "איזו מתנה אני לעולם?" והתחילי לחלק בחינם. כשתרגישי שאת מקבלת יותר ממה שאת נותנת, קחי לך רוא"ח טוב.


7. אמרי לעצמך עכשיו, בקול רם וברור: "אני אוהבת אותי. תודה על החיים שלי. זה הזמן לצאת לחופשי". זו אהבה עצמית. זהו אושר אמיתי.


יש שיאמרו שאין דרך אל האושר, אלא שהאושר הוא הדרך ואני מסכים. אז תהני מהדרך ואם הגעת עד כאן ובא לך לעוף על החיים, בדקי בדרך האהבה ריטריטים קרובים

פוסטים אחרונים

הצג הכול

סדנאות וריטריטים קרובים

התהוות - זוגיות ויחסים

דרך הטבע לזוגיות בריאה

ריטריט מומלץ וסדנה לזוגות ולפנויים פנויות. סדנת אהבה למבקשים להבריא את מערכות היחסים ולרכוש כלים למגנוט וטיפוח זוגיות בריאה ויחסים הרמוניים.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   סופ"ש 7-9/3/24

התהוות - זוגיות ויחסים

סמינר 4 האלמנטים

מסע קבוצתי לתוככי החיים

טקס סווטלודג' מסורתי מרפא וסדנת העצמה אישית, דרך ארבעת האלמנטים המרכזיים בטבע: אש, אדמה, מים ואוויר. בהנחיית אביב שטרית, צוות המאסטרים ורחלי שלג.

🌍   חוות טבע האדם, ניר צבי

📅   יום שלישי 19/3/24

סמינר 4 האלמנטים

קורס המאסטרים

התפתחות אישית דרך האהבה - מח' 34

קורס התפתחות אישית מעמיק המשלב לימודי מדיטציה, תראפיה חוויתית וחניכה אישית. תכנית התמחות ברזי האהבה להשבת הסמכות הפנימית, תקשורת מקרבת, ריפוי והגשמה עצמית.

🌍   ערב פתוח יום שני 15/4/24

📅   חוות טבע האדם, ניר צבי

קורס המאסטרים

Google חוות דעת

לשיחת היכרות והכוונה

נפלא! נשתמע ממש בקרוב

bottom of page